Turniej piłkarski i Piknik rodzinny w ramach otwarcia boiska na osiedlu Wojska Polskiego

  • 0

Turniej piłkarski i Piknik rodzinny w ramach otwarcia boiska na osiedlu Wojska Polskiego

Na zaproszenie zarządu Osiedla Wojska Polskiego i mieszkańców prezydent Ryszard Nowak wziął udział w otwarciu wielofunkcyjnego boiska, które powstało w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016. Otwarciu nowego obiektu towarzyszył Turniej Piłkarski o Puchar radnego Dawida Dumany oraz Piknik rodzinny połączony z akcją wspierającą chorego na białaczkę 7-miesięcznego Patryka. 

20160924_otwarcie_boiska_wojska_polskiego_04

W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział prezydent Ryszard Nowak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Wojska Polskiego Krystyna Kurzeja, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń oraz radni miejscy: Dawid Dumana, Józef Gryźlak, Andrzej Bodziony i Patryk Wicher. Podczas wydarzenia był obecny także dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer.

Otwarcie nowego boiska było również okazją do wspólnej modlitwy i poświęcenia nowego obiektu, którego dokonał ks. Mariusz Żuczek z Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Kapłan życzył wszystkim aby nowe miejsce było przestrzenią do aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób dobry, właściwy i aby służyło wszystkim mieszkańcom osiedla.

Prezydent miasta Ryszard Nowak zaznaczył, że nowy obiekt wymaga kolejnych prac, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości całego terenu, w tym odpowiednie zagospodarowanie obszaru wokół boiska oraz wykonanie odwodnienia. Dziękując mieszkańcom i zarządowi osiedla za inicjatywę dzisiejszego spotkania, życzył wszystkim aby nowe wielofunkcyjne boisko integrowało społeczność całego osiedla i było dobrym przykładem realizacji inicjatyw obywatelskich w mieście. W ramach odbywającego się turnieju piłkarskiego Ryszard Nowak dla najlepszej drużyny ufundował piłkę ze swoim autografem.

Już na początku wydarzenia radny Dawid Dumana podkreślił, że dzisiejsze spotkanie to nie tylko piłkarskie święto dla osiedla, ale również Piknik rodzinny, którego celem jest pomoc dla chorego na białaczkę Patryka i jego rodziny. Inicjatorem wydarzenia był wujek małego Patryka – Piotr Mrowca, a wsparcia organizacyjnego udzieliła dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Jest to kontynuacja działań podjętych na początku września, kiedy to w Nowym Sączu odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla małego Patryka. Jej organizatorem była fundacja DKMS, a wydarzenie wspierał prezydent miasta Ryszard Nowak.