Od dzisiaj można składać projekty zadań do budżetu obywatelskiego

  • 0

Od dzisiaj można składać projekty zadań do budżetu obywatelskiego

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka z dnia 17 lipca 2015 r. od dzisiaj, 17 sierpnia 2015 r. można składać projekty zadań do budżetu obywatelskiego dla miasta Nowego Sącza. Wnioski można będzie składać do 30 września 2015 r.

Prezydent Ryszard Nowak zachęca wszystkich mieszkańców Nowego Sącza do zaangażowania i składnia propozycji do budżetu obywatelskiego.
– Mieszkańcy naszego miasta mają głowy pełne pomysłów, chcą czynnie uczestniczyć w życiu miasta i zmieniać Nowy Sącz, widząc potrzeby często niedostrzegane z punktu widzenia ratusza.Mam nadzieję, że propozycje ze strony mieszkańców będą atrakcyjne, przemyślane i ważne dla nas wszystkich – powiedział Ryszard Nowak.

Przypomnijmy, w ramach budżetu obywatelskiego jest 2 mln zł. O wydatkowaniu tej kwoty zdecydują mieszkańcy Nowego Sącza.  Wnioski należy składać na specjalnym formularzu, który dostępny jest na stronie bo.nowysacz.pl.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, 26 października nastąpi ogłoszenie listy projektów i zadań, które zostały zatwierdzone przez Zespół Weryfikujący. Od 28 listopada do 5 grudnia 2015 r. zostanie przeprowadzone głosowanie, które będzie ważne w przypadku udziału minimum 3 tys. osób.
Głosy będzie można oddawać poprzez: internet, platformy e-Puap, za pośrednictwem kart do głosowania w specjalnie w tym celu wyznaczonych punktach; wykaz punktów do głosowania zostanie podany do publicznej wiadomości w późniejszym terminie, a także poprzez kartę do głosowania będzie można też przesłać do Urzędu Miasta Nowego Sącza pocztą.