Budżet obywatelski – losowanie kolejności projektów na liście do głosowania

  • 0

Budżet obywatelski – losowanie kolejności projektów na liście do głosowania

Dzisiaj przed południem w sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się losowanie kolejności w jakiej na karcie do głosowania znajdą się projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Nowego Sącza. W sumie do pierwszego, historycznego budżetu obywatelskiego zgłoszono 64 projekty. Po sprawdzeniu projektów przez Zespół Weryfikujący, któremu przewodniczył Wojciech Piech, pełnomocnik prezydenta ds. zarządzania strategicznego, pozytywnie zweryfikowano37 projektów.

20151026_losowanie_bo_panorama_1

Jak podkreślił prezydent Ryszard Nowak jest to spora liczba i teraz od mieszkańców zależeć będzie jakie poparcie otrzymają poszczególne wnioski. Dużo zależeć będzie również od promocji projektów, ale to już zadanie dla np. wnioskodawców.
Do 27 listopada 2015 r. prowadzona będzie kampania informacyjna, a głosowanie odbędzie się od 28 listopada do 5 grudnia. Głosować będą mogli mieszkańcy we wskazanych przez prezydenta miasta punktach, za pomocą internetu, platformy e – puap lub karty do głosowania, którą będzie można przesłać pocztą. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, a głosowanie będzie ważne gdy przystąpi do niego co najmniej 3000 osób.

Lista projektów do budżetu obywatelskiego.