Budżet obywatelski 2017

  • 0

Budżet obywatelski 2017

ratuszJuż po raz drugi prezydent Ryszard Nowak zaprasza do udziału w budżecie obywatelskim dla miasta Nowego Sącza. Od stycznia br. trwały prace nad regulaminem przedsięwzięcia oraz harmonogramem działań. 14 marca rozpocznie się nabór projektów do budżetu obywatelskiego na 2017 rok, w ramach którego mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje w terminie do 29 kwietnia.

[Regulamin budżetu obywatelskiego 2017]

Kolejnym etapem działań będzie weryfikacja projektów (od 2 maja do 10 czerwca) oraz ogłoszenie – w dniu 13 czerwca – listy zgłoszonych zadań. Potem to mieszkańcy Nowego Sącza, poprzez głosowanie, sami zdecydują jakie projekty powinny być zrealizowane na terenie miasta w 2017 roku. Weryfikacja kart do głosowania oraz danych głosujących mieszkańców zostanie przeprowadzona w dniach od 10 lipca do 31 sierpnia. Na podstawie zebranych wyników, do 1 września 2016 roku sporządzone zostaną listy zadań do realizacji i ogłoszone zostaną wyniki głosowania.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego na 2016 rok, mieszkańcy Nowego Sącza wybrali do realizacji projekt nr 34 pn. „Aktywny Nowy Sącz”, który zakłada budowę i modernizację wielofunkcyjnych obiektów sportowych na terenie nowosądeckich osiedli.