BO: do północy zagłosujesz na bo-glosowanie.nowysacz.pl

  • 0

BO: do północy zagłosujesz na bo-glosowanie.nowysacz.pl

Przed nami ostatnie godziny głosowania na zwycięskie projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2017 rok. Wszystkim tym, którzy nie zdążyli oddać głosu drogą tradycyjną przypominamy o możliwości głosowania poprzez dedykowaną ankietę internetowej, która znajduje się na stronie:

www.bo-glosowanie.nowysacz.pl

Po kliknięciu w powyższy link ukaże się strona z odnośnikiem do „internetowej karty do głosowania na zadanie publiczne do budżetu obywatelskiego miasta Nowego Sącza na 2017 rok”.  Karta otworzy się po odpowiedzi na proste „pytanie bezpieczeństwa”. Potem trzeba już tylko wypełnić kartę i wysłać.

Karta wymaga podania danych osoby glosującej: imienia, nazwiska, PESEL-u i imienia matki oraz terminu ważności dowodu osobistego. Jeśli dowód nie zawiera terminu ważności, podajemy bieżącą datę. Na końcu mamy listę wybieralną z numerami zadań/projektów – wybieramy ten, na który chcemy oddać głos.

Lista z numerami zadań znajduje się pod tym linkiem:

www.bo.nowysacz.pl/projekty

O czym trzeba pamiętać głosując przez internet?

 Należy pamiętać, że głosować można tylko raz i tylko na jeden wybrany przez siebie projekt. Jeżeli oddajemy głos w formie elektronicznej, nie wolno już tego robić w formie papierowej, wtedy oba głosy będą nieważne. Analogicznie, jeśli już wzięliśmy udział w głosowaniu wrzucając kartę do urny, nie możemy już głosować za pomocą internetu ani w żaden inny sposób.

Pamiętajmy, że nasze dane podajemy dobrowolnie i wypełniając kartę wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miasta Nowego Sącza. Przetwarzanie danych jest niezbędne do weryfikacji poprawności zgłoszonych danych. Osobie głosującej przysługuje prawo dostępu do własnych danych osobowych i ich poprawiania. Po zakończeniu głosowania na wybrany projekt budżetu obywatelskiego dane osobowe osób glosujących zostaną zniszczone. Przypomnijmy, że w głosowaniu mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat.